ТОВ ТРИОС

Компанія ТРИОС заснована у 1992 році. Перші п’ять років своєї діяльності компанія відпрацьовувала технологію розробки та серійного виробництва програмних засобів.

З 1997 року компанія зосереджується на розробці складових елементів автоматизованих систем комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ).

У 1998 році пройшли перші впровадження АСКОЕ, з 1999 року пройшли випробування та почалось серійне тиражування програмного засобу «Система збору комерційних даних з багатофункціональних лічильників електроенергії ATdata®».

П’ятнадцять років цей програмний засіб встановлювався у складі АСКОЕ споживачів.

На основі цього програмного засобу пройшли випробування більшість багатофункціональних лічильників електроенергії з різноманітними протоколами обміну даних та були відпрацьовані основні алгоритми роботи з обліковими даними.

У 2001 році було розпочате виробництво власних технічних засобів АСКОЕ під торговою маркою «Автоматичні технології», що на сьогоднішній день включає виробництво перетворювачів електричного інтерфейсу, блоків захисту від перенапруги, блоків живлення, блоків резервного живлення.

Починаючи з 2001 року, в якості комунікаційних засобів, компанія використовує CSD-передачу даних, з 2008 року – автоматичний GPRS/CSD-зв’язок.

З 2005 року почались улаштування АСКОЕ на основі нового програмного засобу «ATdata®Smart», який призначений для корпоративних клієнтів, електророзподільних компаній та великих споживачів електроенергії. Подальшим розвитком цього продукту стало створення Web-сервісу та мережі передачі даних ATdata®Net.

Для міжсистемної взаємодії АСКОЕ споживачів та АСКОЕ енергокомпаній створений (2005 рік) мережевий протокол обміну даними ATdata®XP, що дозволяє інтегрувати системи різних рівнів.

У 2009 році створена «Система ідентифікації точок обліку електричної енергії», яка дозволила ідентифікувати точки обліку незалежно від розміщення та належності.

У 2010 році створена багаторівнева інформаційна система збирання та опрацювання даних обліку електричної енергії розподільчої електроенергетичної компанії.

У 2011 році пройшла реєстрація суб’єктів ОРЕ (у Головного оператора АСКОЕ ОРЕ), які працюють на технічних та програмних засобах компанії ТРИОС.

Виробництво пристроїв "Smart Metering Gate" розпочато у 2012 році. Використання цієї технології у складі АСКОЕ дозволило створити сервіси "Smart Metering" на об’єктах тепло- та гідрогенеруючих компаній.

Наша компанія є єдиним представником країни у DLMS UA (2009 рік). Компанія ТРИОС намагається у всьому бути першою.

Перша АСКОЕ споживача електроенергії, яка відповідала вимогам оптового ринку електроенергії України (ОРЕ) була створена у 2003 році нашою компанією. Перша АСКОЕ виробника електроенергії, яка почала працювати з ОРЕ по УППД, була створена у 2005 році також нашою компанією. З нашої компанії відкривається Реєстр головних зразків АСКОЕ.

Найбільша з існуючих в Україні АСКОЕ створена ТОВ ТРИОС (2014 рік).


24.01.2022