Гідравлічні електростанції

Гідравлічні електростанції Гідравлічні електростанції (ГЕС) і гідроакумулювальні електростанції (ГАЕС) для виробітку електричної енергії використовують енергію потоку води. ГЕС (ГАЕС) потужністю понад 25 МВт класифікують як потужні. ГЕС (ГАЕС) виробляють електричну енергію в період пікового споживання потужності та забезпечують стійкість енергосистеми України.

ТОВ ТРИОС розробило проектну документацію та улаштувало автоматизовані системи комерційного обліку електричної енергії (АСКОЕ) на десяти найпотужніших ГЕС (ГАЕС) України, що входять до складу ПАТ «Укргідроенерго». На цей час (2016) це найбільша діюча розподілена АСКОЕ в Україні.

Велика кількість генераторів, суміжних суб’єктів ОРЕ, енергосистем, точок обліку об’єднано в єдину інформаційну систему, де використані найсучасніші комунікаційні технології.

В АСКОЕ ПАТ «Укргідроенерго» та ПАТ «Дністровська ГАЕС (ГЕС-2)» використовується програмний засіб ATdata®Smart. Застосовані технології резервування технічних та програмних рішень.

Передбачається, у майбутньому, застосування на об’єктах гідроелектроенергетики новітнього програмного засобу Energy Management System "EnergyVision®".